Etkili, titiz ve zorlu öğrenme deneyimleri tasarlamanın A'dan Z'ye tüm inceliklerini bu kapsamlı e-kitapla keşfedin!!

Şimdi İndirin!
Please rectify the errors in your form

Öğrenme deneyimleri PYP’nin girift bilgiler, beceriler, kavramlar, tutumlar ve eylem ağını çözümlemeyi sağlar. Ancak, birçok eğitimci öğrencileri için alakalı, önemli, zorlu ve ilgi çekici öğrenme deneyimleri tasarlamakta sıklıkla zorlanmaktadır.

Maggie Hos-McGrane’in yazdığı, Sevil Moore’un Türkçeye uyarladığı bu kitapçık, kendi öğrenme deneyimlerinizi adım adım nasıl değerlendirebileceğinizi anlatıyor ve onları üst düzey düşünme becerilerini geliştirecek şekilde yeniden tasarlamanız için sorularla sizi düşündürüyor. Teknolojiyi derslerinize nasıl entegre edebileceğinizi, üst düzey düşünme becerilerine nasıl odaklanabileceğinizi, öğrenenlerin özne olmasını nasıl destekleyebileceğinizi ve öğrenme deneyimlerinizi nasıl daha etkili kılabileceğinizi anlamanıza yardımcı olacak çerçeveleri ve örnekleri keşfedin!

Bu kaynakla:

  1. Yüzeysel öğrenmeden üst düzey düşünmeye geçmenizi sağlayacak çerçeveleri keşfedebilirsiniz
  2. Bu çerçevelerin kullanımlarına dair fikir edinmek için öğrenme deneyimi örneklerini inceleyebilirsiniz
  3. Yaratıcılığı ve özne olmayı geliştiren öğrenme deneyimleri hazırlayabilirsiniz
Author
Maggie Hos-McGrane
Experienced PYP Educator and Leader

Up next: Related articles, talks and more

The all-in-one collaboration platform for educators.

Toddle streamlines planning, assessments, reports, projects, portfolios, and family communication - all from one place!

Book a free demo
This resource has been produced independently of and not endorsed by the IB. Toddle’s resources seek to encourage sharing of perspectives and innovative ideas for classroom teaching & learning. They are not intended to be replacements for official IB guides and publications. Views and opinions expressed by the authors of these resources are personal and should not be construed as official guidance by the IB. Please seek assistance from your school’s IB coordinator and/or refer to official IB documents before implementing ideas and strategies shared within these resources in your classroom.
Back
Maggie Hos-McGrane
Maggie, 25'i Avrupa ve Asya'daki uluslararası okullarda olmak üzere 30 yılı aşkın süredir eğitimcidir. IB PYP, MYP ve DP programlarında 3 ile 18 yaş arası öğrencilere ders vermiştir ve aynı zamanda hem çevrimiçi, yüz yüze bölge çalıştayları hem de okul içi çalıştaylar düzenleyen bir IB danışmanıdır. Okullarda öğretme ve öğrenmeyi dönüştürmek için koçluk yapmanın gücüne inanır. Maggie'nin blogu, Tech Transformation, dünya çapında bir milyondan fazla eğitimci tarafından okundu. 2012'de Maggie, Microsoft'ta Küresel Eğitim Başkan Yardımcısı olan Anthony Salcito tarafından eğitimin 365 kahramanından biri olarak kabul edildi.
Curriculum Planning, Inquiry-based Learning, Unit Plans and Experiences
Titiz ve İlgi Çekici Öğrenme Deneyimleri Tasarlamak

Öğrenme deneyimleri PYP’nin girift bilgiler, beceriler, kavramlar, tutumlar ve eylem ağını çözümlemeyi sağlar. Ancak, birçok eğitimci öğrencileri için alakalı, önemli, zorlu ve ilgi çekici öğrenme deneyimleri tasarlamakta sıklıkla zorlanmaktadır.

Maggie Hos-McGrane’in yazdığı, Sevil Moore ve Mustafa Bağcı’nın Türkçeye uyarladığı bu kitapçık, kendi öğrenme deneyimlerinizi adım adım nasıl değerlendirebileceğinizi anlatıyor ve onları üst düzey düşünme becerilerini geliştirecek şekilde yeniden tasarlamanız için sorularla sizi düşündürüyor. Teknolojiyi derslerinize nasıl entegre edebileceğinizi, üst düzey düşünme becerilerine nasıl odaklanabileceğinizi, öğrenenlerin özne olmasını nasıl destekleyebileceğinizi ve öğrenme deneyimlerinizi nasıl daha etkili kılabileceğinizi anlamanıza yardımcı olacak çerçeveleri ve örnekleri keşfedin!