Etkili, titiz ve zorlu öğrenme deneyimleri tasarlama

Watch now!
Maggie Hos-McGrane, Sevil Kayıkci Moore & Mustafa Bagci
< 1 min read

Please rectify the errors in your form

Konuşma hakkında

Türk kahvenizi alın ve Toddle’ın Türk eğitimciler için düzenlediği ilk kişisel gelişim etkinliğine hazırlanın!

Deneyimli IB eğitimcisi Maggie Hos-McGrane ile IB eğitimcileri Sevil Kayıkçı Moore ve Mustafa Bağcı daha üst düzey düşünmeyi teşvik etmek ve sorgulamayı destekleyecek öğrenme deneyimlerini nasıl yeniden tasarlayabileceğinizi konuşacaklar. Ayrıca Maggie’nin sınıfları için tasarladığı öğrenme deneyimlerine göz atabileceksiniz.

Başka neler var? Maggie’nin en sevilen kaynağı olan “Etkili, titiz ve zorlu öğrenme deneyimleri tasarlama” kitabını Türkçe olarak paylaşacağız!

Etkinlik hedefleri:

  • Öğrenme deneyimlerinizi nasıl gözden geçirebileceğinizi ve üst düzey düşünmeyi teşvik etmek için nasıl yeniden tasarlayabileceğinizi öğrenin.

Web seminerinden memnun kaldınız mı? Maggie’nin e-kitabını indir Etkili, titiz ve zorlu öğrenme deneyimleri tasarlama.


About the talk:

Grab your coffee and get ready for Toddle’s first ever PD event for Turkish educators! 

Join experienced IB educator, Maggie Hos-McGrane in conversation with IB educators Sevil Kayıkci Moore and Mustafa Bagci to find out how you can redesign learning experiences with a goal to promote higher-order thinking and support student agency. Also get a sneak peek into the learning experiences that Maggie has designed for her classrooms.

What’s more? We’ll be sharing her most loved resource, “Designing engaging and rigorous learning experiences”, in Turkish, adapted by Sevil Kayıkci Moore, and Mustafa Bagci!

Event Objectives:

  • Learn how you can examine your learning experiences and redesign them to promote higher-order thinking

Speakers
Maggie Hos-McGrane
Experienced PYP Educator and Leader
Sevil Kayıkci Moore
PYP Educator and Leader
Mustafa Bagci
PYP Coordinator, SANKO Schools, Turkey
Disclaimer - This event is organised independently of and not endorsed by the IB. Toddle’s events and webinars are organised to enable an exchange of practices and ideas within the educator community and are not a replacement for official IB workshops. Views and opinions expressed by the speakers are their personal views and should not be construed as official guidance by the IB. Please seek assistance from your school’s IB coordinator and/or refer to official IB documents before implementing shared ideas and strategies in your classroom.

Up next: Related articles, talks and more

The all-in-one collaboration platform for educators.

Toddle streamlines planning, assessments, reports, projects, portfolios, and family communication - all from one place!

Book a free demo
Back
Maggie Hos-McGrane
Maggie, 25'i Avrupa ve Asya'daki uluslararası okullarda olmak üzere 30 yılı aşkın süredir eğitimcidir. IB PYP, MYP ve DP programlarında 3 ile 18 yaş arası öğrencilere ders vermiştir ve aynı zamanda hem çevrimiçi, yüz yüze bölge çalıştayları hem de okul içi çalıştaylar düzenleyen bir IB danışmanıdır. Okullarda öğretme ve öğrenmeyi dönüştürmek için koçluk yapmanın gücüne inanır. Maggie'nin blogu, Tech Transformation, dünya çapında bir milyondan fazla eğitimci tarafından okundu. 2012'de Maggie, Microsoft'ta Küresel Eğitim Başkan Yardımcısı olan Anthony Salcito tarafından eğitimin 365 kahramanından biri olarak kabul edildi.
Sevil Kayıkci Moore
Sevil Kayıkci Moore, ulusal ve uluslararası okullarda PYP sınıf öğretmeni, müdür yardımcısı, koordinatör, danışman gibi çeşitli rolleri üstlendiği on beş yıllık deneyime sahiptir. İstanbul, Türkiye'de yaşayan Sevil, Uluslararası Bakalorya - İlk Yıllar Programı (IB- PYP) okul ziyaret ekibi üyesi, program lideri ve çalıştay lideridir.
Mustafa Bagci
2004 yılından beri IB PYP çalışmalarının içinde olan Mustafa çeşitli okullarda çevirmen, İngilizce öğretmeni ve PYP Koordinatörü olarak çalışmıştır. Birçok IB çalıştayında çevirmen olarak yer almıştır. Halen Gaziantep Özel Sanko Okulları’nda PYP Koordinatörü olarak çalışmaktadır. Sorgulama, farklılaştırma, aktif öğrenme stratejileri ve okuma özellikle ilgi duyduğu alanlardır.
Toddle Turkish Symposium
Etkili, titiz ve zorlu öğrenme deneyimleri tasarlama

Türk kahvenizi alın ve Toddle’ın Türk eğitimciler için düzenlediği ilk kişisel gelişim etkinliğine hazırlanın!

Deneyimli IB eğitmeni ve uluslararası eğitim danışmanı Maggie Hos-McGrane’in sorgulamayı destekleyecek etkili öğrenme deneyimlerini nasıl planladığını Mustafa Bağcı ile en çok sevdiğiniz dilde, yani Türkçe olarak, öğrenin. Ayrıca, Maggie’nin Sevil Moore  tarafından özel olarak Türkçeye uyarlanan popüler e-kitabını “Etkili, titiz ve zorlu öğrenme deneyimleri tasarlama” da edinin.

Ayrıca Toddle’ın kısa süre önce tercüme edilen, PYP ve MYP’ye yönelik Türkçe platformu hakkında ayrıntılı bilgi edinme fırsatını kaçırmayın! IB lisanslı tek Türkçe platform olan bu platform hakkında merak ettiklerinizi Toddle’ın Okul İletişim Ekibi Yöneticisi Sahil Bhargava’a sorun ve Bilkent Laboratuvar Okulları ve Uluslararası Okulu Koordinatörü Merve Korkmaz’dan okullarındaki öğretim ve öğrenmeyi Toddle ile nasıl desteklediklerini öğrenin.

Toddle hakkında konuşmak için şimdi kaydolun!

Etkinlik hedefleri:

  • Öğrenme deneyimlerinizi nasıl gözden geçirebileceğinizi ve üst düzey düşünmeyi teşvik etmek için nasıl yeniden tasarlayabileceğinizi öğrenin.
  • Türk eğitimcilerinin bu tür öğrenme deneyimlerini planlamak için Toddle'ı nasıl kullandıklarını öğrenin. Toddle ile müfredat planlamasını, öğretmeyi ve öğrenmeyi, değerlendirme ve raporlamayı nasıl güçlendirdiklerini ve yönetimi nasıl kolaylaştırdıklarını keşfedin.
  • Toddle'ın PYP ve MYP için Türkçe platformlarının canlı incelemelerini izleyin. Neden IB tarafından lisanslanan tek Türkçe platform olduğunu öğrenin! 

Oturum 1: Açılış Oturumu | Etkili, titiz ve zorlu öğrenme deneyimleri tasarlama

Deneyimli IB eğitimcisi Maggie Hos-McGrane ile IB eğitimcileri Sevil Kayıkçı Moore ve Mustafa Bağcı daha üst düzey düşünmeyi teşvik etmek ve sorgulamayı destekleyecek öğrenme deneyimlerini nasıl yeniden tasarlayabileceğinizi konuşacaklar. Ayrıca Maggie'nin sınıfları için tasarladığı öğrenme deneyimlerine göz atabileceksiniz.

Başka neler var? Maggie'nin en sevilen kaynağı olan “Etkili, titiz ve zorlu öğrenme deneyimleri tasarlama” kitabını Türkçe olarak paylaşacağız! 

Oturum 2: PYP uygulamalarınızı artık Türkçe de olan Toddle ile güçlendirin

Toddle'ın PYP platformunun (IB tarafından lisanslanan tek Türkçe platform) planlamayı, portfolyoları, değerlendirmeleri, raporları, aile iletişimini ve daha fazlasını tek arayüzden nasıl kolaylaştırdığını görün.

30.000'den fazla PYP eğitimcisinin Toddle'a geçmek için neden eski kullandıkları araçları bıraktığını öğrenin ve Toddle Okul İletişim Ekibi Yöneticisi Sahil Bhargava tarafından sorularınıza cevap alın!

Oturum 3: Türkçe olarak MYP’yi görmek için Toddle'a göz atın

Toddle'ın MYP platformunun (IB tarafından lisanslanan tek Türkçe platform) planlamayı, kişisel ve toplum projelerini, portfolyoları, değerlendirmeleri, raporları ve daha fazlasını tek bir arayüzden düzenlemenize nasıl yardımcı olduğunu görün. 

Türkiye'deki önde gelen MYP okullarının neden Toddle'ı tercih ettiğini öğrenin ve sorularınızı Toddle'da Okul İletişim Ekibi Yöneticisi olan Sahil Bhargava’ya sorun.

Oturum 4: Toddle ile Türkiye'de Öne Geçin!

Okul lideri Merve Korkmaz’a (PYP Koordinatörü, Bilkent Laboratuvar Okulları ve Uluslararası Okulu) katılın ve ilk önce planlama yaklaşımını benimsemek, rapor kartları tasarlamak, yeni öğretmenleri desteklemek, aile iletişimini kolaylaştırmak ve daha fazlası için Toddle'ı nasıl kullandığını dinleyin.


Grab your coffee and get ready for Toddle’s first ever PD event for Turkish educators! 

Dive into how experienced IB educator and international education consultant Maggie Hos-McGrane plans rigorous learning experiences to support student agency in the language you love most - Turkish. Also get your hands on Maggie’s popular e-book “Designing engaging and rigorous learning experiences” exclusively adapted in Turkish by IB educators Sevil Moore and Mustafa Bagci. 

Also stay tuned for an exclusive deep dive into Toddle’s newly translated Turkish platform for the IB MYP and PYP! The only Turkish platform licensed by the IB, bring your questions for Toddle’s Head of School Success, Sahil Bhargava and learn how Merve Korkmaz (PYPC, Bilkent Laboratory & International School) has used it to supercharge learning in her school!

Register now to talk Toddle in Turkish!

Event Objectives:

  • Learn how you can examine your learning experiences and redesign them to promote higher-order thinking
  • Find out how Turkish school leaders use Toddle to plan such learning experiences. Explore how they supercharge curriculum planning, teaching and learning, assessment and reporting, and simplify administration with Toddle.
  • Watch live walkthroughs of Toddle’s Turkish platforms for PYP and MYP and find out why it’s the only Turkish platform licensed by the IB!

Session 1: Keynote Workshop | Designing engaging and rigorous learning experiences

Join experienced IB educator, Maggie Hos-McGrane in conversation with IB educators Sevil Kayıkci Moore and Mustafa Bagci to find out how you can redesign learning experiences with a goal to promote higher-order thinking and support student agency. Also get a sneak peek into the learning experiences that Maggie has designed for her classrooms. 

What’s more? We’ll be sharing her most loved resource, “Designing engaging and rigorous learning experiences”, in Turkish, adapted by Sevil Kayıkci Moore, and Mustafa Bagci!

Session 2: Supercharge PYP Learning with Toddle now in Turkish 

Watch how Toddle’s PYP platform (only Turkish platform licensed by the IB) helps you streamline planning, portfolios, assessments, reports, family communication, and more - from one beautiful interface. 

Get to know why 30,000+ PYP educators dropped their legacy tools to move to Toddle, and get your questions answered by Sahil Bhargava, Head of School Success at Toddle!

Session 3:  Sneak peek into Toddle for MYP in Turkish 

Watch how Toddle’s MYP platform (only Turkish platform licensed by the IB) helps you streamline planning, personal and community projects, portfolios, assessments, reports, and more - from one beautiful interface. 

Find out why leading MYP schools in Turkey choose Toddle, and get your questions answered by Sahil Bhargava, Head of School Success at Toddle.

Session 4: Headstart with Toddle in Turkey! 

Join school leader, Merve Korkmaz, PYP Coordinator, Bilkent Laboratory & International School to hear how they use Toddle to adopt a planning first approach, design narrative report cards, support new teachers, streamline family communication, and more.